Na prodej je rodinný dům ve Štěpánově u Olomouce 5+1 s užitnou plochou 132 m2 se zahradou. Jedná se o samostatně stojící dvoupodlažní cihelný dům se sedlovou střechou.

Původní přízemní stavba pochází ze 40.let dostavěna a zvednuta o 2.nadzemní podlaží v 70-tých letech, později doplněna o přistavěné zádveří a terasu.

Dispozici domu tvoří v přízemí zádveří, vstupní hala se schodištěm odkud je přístupná technická místnost s čerpadlem a boilerem, dále z přiléhající chodby jsou vstupy do obývacího pokoje, koupelny, samostatného WC a kuchyně za kterou je na jedné straně ložnice a na druhé spíž. První patro tvoří tři samostatně přístupné menší pokoje, koupelna, WC a příruční sklad. Přízemní část je z plných pálených cihel, poschodí pak kombinované plynosilikátovými tvárnicemi, sedlovou střechu tvoří dřevěný sbíjený krov, dřevěné podbití a krytina z azbestocementových tašek. Na západní stranu směrem do ulice je prostor původně zimní zahrady a balkon, do zahrady na východ pak terasa. Okna jsou dřevěná dvojitá, dveře dřevěné, schodiště betonové, dvouramenné, podlahy většinou betonové s keramickou dlažbou.

Dům je připojen na elektřinu 220/380kW, kanalizaci hloubkovou i dešťovou, přípojky plynu o obecního vodovodu jsou realizované, ale nevyužívané, dům má vlastní kopanou studnu, kterou využívá. Centrální kotel a ústřední topení není v současnosti v provozu, jsou využívané elektrické přímotopy. Ve dvoře na který je samostatný vjezd, se nachází přístřešek a dvě hospodářské přístavby, jedna z nich o zastavěné ploše 70 m2 je v současnosti využívaná jako tesařská dílna-využitelná i jinak -samostatná elektřina, plyn, odpad, voda, druhá jako příruční dílna a sklad. Dílna má samostatnou přípojku plynu I elektřiny.

Celková plocha pozemku včetně zastavěných ploch je 767 m2.

Dům je vhodný k rekonstrukci, aby splňoval požadavky současného standartu bydlení.

Obec Štěpánov se nedávno stala městem, žije zde 3500 obyvatel, disponuje velmi dobrou občanskou vybaveností, je strategicky umístěna mezi městy Olomouc, Litovel, Uničov a Šternberk, kdy je nejsnáze dostupná Olomouc vzdálená 10 km. Cena za nemovitost je 2880 tis. Kč